De Ondernemersprijs Leudal is gewonnen door Loes en Wim Bergs van Stekbedrijf Bergs uit Heythuysen, lid van de LLTB.
Loes en Wim sleepten zowel de ondernemersprijs als de Rabobank Publieksprijs in de wacht. De prijs werd afgelopen woensdag uitgereikt.
Na het vroege overlijden van hun ouders bouwde de tweeling Loes en Wim Bergs het familiebedrijf voortvarend uit tot het moderne stekbedrijf dat het nu is. Stekbedrijf Bergs produceert jaarlijks tussen de 12 en 16 miljoen stekken. Naast sierheesters en diverse soorten vaste planten worden in Heythuysen meer dan 90 soorten lavendel beworteld en afgehard. De gestekte plantjes worden in heel Europa afgezet.
De jury beoordeelde de genomineerde bedrijven op hun omzet- en groeicijfers, keek naar de invloed van het bedrijf op de werkgelegenheid in de regio, de maatschappelijke betrokkenheid, de visie op de toekomst én de passie van de ondernemer. Stekbedrijf Bergs kwam daarbij als meest onderscheidende en innovatieve bedrijf uit de bus.
De overige genomineerden waren: Custers Bronsgieterij uit Grathem, Lindeboom bierbrouwerij uit Neer, Pedak meettechniek uit Heythuysen en Zorghoeve De Port uit Kelpen-Oler. Het is de eerste keer dat de ondernemersprijs in Leudal werd uitgereikt.
Bekijk
hier het promotiefilmpje van Stekbedrijf Bergs.