field-1246620_1920

Exclusieve LLTB-ledenactie: ontdek het boerenleven van 2000 jaar geleden

2 jul 2025

Tweeduizend jaar geleden wisten de Romeinen het al: het is goed boeren in Limburg! Zij waren de eersten die hier op grote schaal landbouw bedreven – met succes. Hun indrukwekkende villa’s en luxeleven waren gebouwd op een vruchtbare basis van speltteelt, vakmanschap en slimme bouwmethodes.

Tentoonstelling Romeinse villa’s in Limburg

In de tentoonstelling Romeinse villa’s in Limburg, te zien tot en met 4 januari 2026 in het centrum van Heerlen, duik je in het rijke boerenverleden van Zuid-Limburg. Je ziet hoe kleine boerderijen uitgroeiden tot Romeinse villa’s en hoe archeologische vondsten – van robuuste askisten tot verfijnd glaswerk – het verhaal van deze eerste ‘Limburgse boeren’ vertellen.

Exclusieve ledenactie
LLTB-leden die het museum willen bezoeken ontvangen via een speciale actie het tweede kaartje gratis. Plaats daarvoor een online bestelling via hetromeinsmuseum.nl. Gebruik daarvoor de kortingscode LLTB25 bij je bestelling.

Locatie & bereikbaarheid
Pop-up Het Romeins Museum, Raadhuisplein 20, Heerlen
Parkeren: Q-Park Raadhuisplein
OV: circa 10 minuten lopen vanaf station Heerlen

Laat je inspireren door de boeren van toen – en ontdek de rijke oogst onder Limburgse grond!

Pagina delen