field-1246620_1920

LLTB aan tafel bij L1 over klimaatbestendiger boeren

5 jun 2024

Weersextremen zoals we die de afgelopen twee jaar zien, vragen om nieuwe mogelijkheden voor de agrarische sector. Op heel veel verschillende manieren. Wellicht bevindt één van die mogelijkheden zich wel in zaden. L1 maakte hier een reportage over en vroeg de LLTB om een reactie.

WhatsApp Image 2024-06-04 at 20.34.51

Bij onderzoekscentrum Brightlands Future Farming Institute in Venlo, een samenwerking met Maastricht University, worden nieuwe gewassen ontwikkeld die klimaatbestendiger zijn. In de kas willen ze pogen met genetica van zaden te kijken hoe ver ze de grenzen van een gewas kunnen bereiken en kunnen oprekken. Professor Wim Vriezen (Maastricht University): ‘Je kunt als mens wel trainen om je adem onder water in te houden, maar daar zit een grens aan. Je kunt planten of gewassen niet eeuwig onder water zetten, maar wel genetisch bepalen dat ze langer onder water staan en langer tegen droogte kunnen.’

 

L1 ging langs bij de kas in Venlo en vroeg Peter van Dijck live in de nieuwsuitzending hoe de agrarische sector naar deze ontwikkelingen kijkt en of er toekomst in zit. Bekijk het studiogesprek hieronder: 

 

Pagina delen