Vollegrondsgroente

Tineke de Vries nieuwe voorzitter akkerbouw en vollegrondsgroente

25 feb 2022

Tineke de Vries, akkerbouwer uit Hallum, wordt de nieuwe voorzitter van de vakgroep Akkerbouw en Vollegrondsgroente van LTO Nederland. Zij gaat zich met onze telers en tuinders, leden en bestuurders inzetten voor een mooie toekomst van de sector in Nederland. In onderstaande video stelt zij zich graag aan u voor.

Tineke de Vries web

Het bestuur en de vakgroep zijn verheugd dat De Vries voorvrouw van de grootste plantaardige sector wil worden. De Vries, zelf akkerbouwer in het Friese Hallum, start op 1 april als voorzitter. 

“Nederlandse akkerbouw en vollegrondsgroenteteelt is uniek en heeft een mooie toekomst, daar ben ik van overtuigd. Onze ondernemers staan wel voor forse uitdagingen: hoe spelen we in op de wensen van de samenleving, steeds weer nieuwe wet- en regelgeving, grondhonger en een verdienvermogen dat onder druk staat? Ik ben vereerd dat ik met onze akkerbouwers, vollegrondsgroentetelers, ketenpartijen én andere plantaardige en dierlijke sectoren aan de slag mag voor onze mooie sector,” zegt De Vries.  

De Vries benadrukt dat de Nederlandse akkerbouw en vollegrondsgroenteteelt dankzij onze grond, klimaat, ervaring en expertise en sterke ketens uniek in de wereld is. “Daar profiteren miljoenen mensen in binnen- en buitenland dagelijks van. Van dagverse groenten in de supermarktschappen tot pootgoed en veredeling die over de hele wereld productie mogelijk maken: onze ondernemers staan aan de basis. De toenemende vraag naar plantaardig betekent dat we een mooie toekomst hebben – natuurlijk met de veehouderij als onmisbare partner in de kringloop.” 

Tineke de Vries is geen onbekende binnen LTO – naast haar lidmaatschap van het bestuur van LTO Noord regio Noord heeft zij zich het afgelopen jaar ten volste ingezet als portefeuillehouder Bodem en Water. Sjaak van der Tak neemt laatstgenoemde taak samen met de sector- en regiovertegenwoordigers in de LTO-commissie Bodem en Water over tot er een nieuwe portefeuillehouder is.  

De Vries volgt Jaap van Wenum op, die zich na zes jaar voorzitterschap niet beschikbaar stelde voor een derde termijn. Als voorzitter gaat ze samen met Peter Berghuis, Dirk Jan Beuling, Hendrik Jan ten Cate, Pieter Evenhuis, Robert van Meer, Bert Merx, Klaas Schenk, Marcel Scholtens, John Stemkes en Niels Zuurbier aan de slag.   

Lees hier het persbericht van LTO Nederland. 

Pagina delen

Sectorgroepen

Dit artikel staat onder de volgende sectorgroepen
Vollegrondsgroenteteelt, Akkerbouw