Bij veel bedrijven is de lammertijd begonnen. Niets is leuker dan het laten zien van de lammetjes aan de omgeving. Daarom worden er lammetjesdagen georganiseerd. Hier zijn strenge regels en voorwaarden aan verbonden.
‘Controleer even of alles op orde is voor je eraan begint’, adviseert Saskia Duives-Cahuzak, voorzitter Schapenhouderij LTO Nederland.
Checklist
Op de website van de GD vindt u de checklist Keurmerk Zoönosen. Dit is een goed hulpmiddel om te kijken waar u aan moet voldoen bij het organiseren van een lammetjesdag. Zo moeten alle dieren in het I&R systeem zitten. Ook moeten dieren vanaf drie maanden geënt zijn tegen Q-koorts. Let erop dat het publiek niet in dezelfde ruimte komt als waar de lammetjes worden geboren. Zwangere vrouwen kunnen beter helemaal niet langskomen. Bied bovendien de gelegenheid om handen te wassen. ‘Dit is vaak een punt van aandacht’, zegt Duives-Cahuzak. ‘Het is leuk om iets te eten aan te bieden, maar hang dan ook bordjes op, waarop u aangeeft dat het na het knuffelen van de lammetjes verstandig is de handen te wassen, zeker bij jonge kinderen.’
Positief imago
Duives-Cahuzak hoopt dat de regels en voorwaarden u niet afschrikken om toch een lammetjesdag op uw bedrijf te organiseren. ‘Bereid het goed voor, dan wordt het waarschijnlijk een geweldige dag. Niets is zo vertederend als lammetjes. Zij dragen veel bij aan het positieve imago van onze sector.’