field-1246620_1920

Overzicht gewasbeschermingsmiddelen per gewas

22 mrt 2016

Hans de Keijzer, coördinator Effectief Middelenpakket Akkerbouw, Vollegrondsgroenten en Aardbeien, heeft op de jaarvergadering van de vakgroep Tuinbouw Open Teelten verteld voor welke gewasbeschermingsmiddelen in de vollegrondsgroente- en aardbeiensector er vrijstellingen, toelatingen, uitbreidingen van etiketten, wederzijdse erkenningen in 2015 afgegeven zijn en welke aanvragen er voor 2016 lopen.

Ook zijn er middelen ingetrokken, al dan niet als gevolg van herregistratie. In het fonds kleine toepassingen is sinds eind december 2015 weer budget beschikbaar: dat zal onder meer besteed worden aan residu-onderzoek van Butisan voor toelating in wortelen, rettich en andere wortelgewassen. 

Wilt u weten welke middelen er in een bepaald gewas zijn toegelaten? Deze link leidt u naar de internetpagina in Akkerbouwplaza, waar per gewas overzichten gewasbescherming kunnen worden opgevraagd, zowel voor  vollegrondsgroenten, aardbeien en akkerbouwgewassen.

Klik hier voor een voorbeeld van zo’n overzicht.

Aardbeien

Pagina delen

Sectorgroepen

Dit artikel staat onder de volgende sectorgroep
Akkerbouw