02-02-12Welke Limburgse veehouder heeft meest innovatieve idee?

Varkens

De Innovatieagenda duurzame veehouderij Limburg vaardigt een prijs uit voor het meest innovatieve idee in de Limburgse intensieve veeteelt.

 

De winnaar mag zijn idee laten begeleiden tot een uitvoeringsgereed concept. Hiervoor stelt de Innovatieagenda de nodige expertise en ondersteuning beschikbaar tot een maximumbedrag van 10.000 euro. Het idee moet aantoonbaar duurzaam zijn, dat wil zeggen tot verbetering leiden op het gebied van milieu (zoals geur, depositie van ammoniak, fijnstof), dierwelzijn, humane gezondheid, dierlijke gezondheid en/of landschappelijke inpassing. Ook een nieuw marktconcept (verdienmodel) kan in aanmerking komen. Het idee hoeft niet al deze aspecten te omvatten. Ook hoeft het niet uitgewerkt te zijn, maar vanzelfsprekend wel realiseerbaar en nog niet (in die vorm) elders toegepast.

Een deskundige jury onder leiding van LLTB-voorzitter Noud Janssen zal de inzendingen beoordelen. In de jury hebben verder onder meer zitting de GGD Noord Limburg, de WUR en de Dierenbescherming Limburg. De winnaar zal bekend worden gemaakt tijdens de Landbouwdagen Intensieve Veehouderij te Venray. Ook niet winnende, maar kansrijke inzendingen maken een kans op ondersteunende advisering.

 

De Innovatieagenda duurzame veehouderij Limburg is een initiatief van de LLTB en de provincie Limburg en heeft tot doel de provincie te laten uitgroeien tot het meest duurzame veehouderijgebied van Nederland.

 

Limburgse veehouders moeten er snel bij zijn, want de inzendtermijn sluit op 26 februari. Inzendingen worden indien gewenst vertrouwelijk behandeld. Aanmelding via www.zozietlimburgdieren.nl.

Overige persberichten

Nederland Bloeit
Agrarisch paviljoen op Floriade geopend
11-04-12
Met een gezamenlijke druk op de knop hebben de voorzitters van de LTO-organisaties vanmiddag op de Floriade in Venlo het Nederland Bloeit-paviljoen geopend.
KidK
500 basisschoolleerlingen maken grootste glasschildering van Nederland
22-03-12
Op donderdag 29 maart 2012 gaan 500 basisschoolleerlingen uit groep 5 t/m 8 van basisscholen uit de omgeving Horst aan de Maas, de grootste glasschildering van Nederland maken.
Presentatie van de eerste Nederlandse speelboerderij
02-03-12
De LLTB en de Stichting Speeltuinwerk Limburg hebben in samenwerking met twee marktpartijen een nieuw concept ontwikkeld: de speelboerderij. Voor vier Limburgse boerderijen verspreid over de provincie zijn op maat ontwerpen gemaakt.
Antibiotica
Diergezondheid op veehouderijbedrijf kan beter, leert praktijkproject
02-03-12
De diergezondheid in de veehouderij kan beter als een structurele en planmatige aanpak op de bedrijven wordt gevolgd.
Paardensport
Nuth wil ruim baan voor paardensport
27-02-12
De gemeente Nuth wil een voorbeeldgemeente zijn voor de paardenhouderij. Zij ziet hierin een kans om sport, economie en recreatie bij elkaar te brengen in het groene hart van Zuid Limburg.