Help

ADV klein (149px breed).jpg

gr_groen N2000v1.gif

Informatie

Dossier Agrotoerisme

Agrotoerisme is een vorm van toerisme waarbij gebruik gemaakt wordt van typische kwaliteiten van het landelijk gebied zoals agrarische bedrijvigheid, rust, ruimte en kleinschaligheid. We spreken van plattelandstoerisme als het economisch, historisch en ruimtelijke een afspiegeling vormt van de plattelandssamenleving. In de praktijk gaat het om kleinschalige, extensieve vormen van recreatie en toerisme. Agrotoerisme is een onderdeel van plattelandstoerisme en heeft betrekking op het aanbieden van faciliteiten voor toeristen op agrarische bedrijven.

Het zogenaamde kamperen bij de boer en dagrecreatie op boerderijen zijn in Limburg relatief sterk ontwikkeld. Ongeveer 180 agrarische bedrijven doen in Limburg aan kleinschalige verblijfsrecreatie en ongeveer 80 agrarische bedrijven richten zich op een vorm van dagrecreatie. Het merendeel van deze ondernemers is ook aangesloten bij de LLTB. 

Naast dat agrotoerisme het visitekaartje is van het platteland en de landbouwsector richting de maatschappij, brengt agrotoerisme een welkome bijdrage aan het inkomen en continuïteit van agrarische bedrijven.

Inzet LLTB

  • De LLTB vindt dat er goed uitvoerbare regelgeving moet zijn om recreanten en toeristen goed van dienst te kunnen zijn.
  • De LLTB vindt dat innovatie in de sector agrotoerisme moet worden versterkt om de markt voor het kleinschalig kamperen te vergroten.

Uitwerking
De LLTB is gesprekpartner van diverse overheden over uitvoerbare regelgeving en het stimuleren van innovatie en samenwerking.

 

Verschenen artikelen

Valkenburg blijft kamperen bij boer beteugelen
Dagblad de Limburger, vrijdag 31 juli 2009
Informatie

ir. Harry Kager

Harry Kager.jpg
Beleidsmedewerker faunabeleid en verbrede landbouw
tel. (0475) 381 825
fax (0475) 333 243
gsm-nummer
stuur een bericht